ŽUPNE OBAVIJESTI

Obavijesti o aktivnostima i događanjima u župi

B – 15. NEDJELJA KROZ GODINU

od 14. do 22. srpnja 2024.

PRAVILNO ODIJEVANJE U CRKVI

Prema Misi i sakralnom prostoru se trebamo odnositi s poštovanjem. Sve je to zato što Misa nije običan, već poseban događaj. Misa je susret s Bogom i Bog želi da mu svi prilaze, stoga to trebamo činiti na dostojan način, puni poštovanja. Neće nas Bog manje voljeti ili gledati što smo obukli, već je stvar u tome kako doživljavamo susret s Bogom.
Svjesni smo kako nam ovo ljetno vrijeme s vrućinom donosi laganije oblačenje pa i za crkvu. Sve više se vide ljudi u kratkim hlačama, majicama i suknjama. Vruće je i mnogi sežu za što kraćom odjećom ne bi li im bilo lakše ići kroz dan. Međutim, pravila odijevanja postoje kako zimi tako i ljeti. Znamo i sami kako se u mnoge javne ustanove ne smije ući neprikladno odjeven - japankama, kratkim hlačama, majicama na tregere i sl. Fakulteti, sudovi, radna mjesta, sve su to mjesta na kojima postoji dress code i svaka osoba će to poštivati, ali kada je u pitanju crkva i Sveta Misa tada se to znade zaboraviti.
Nastojmo u ovim toplim mjesecima iz ljubavi prema Isusu čuvati dostojanstvo odijevanja i jedne druge poticati u tome.

HODOČAŠĆE U MEĐUGORJE (27. – 29. rujna 2024.):
Sva mjesta za Međugorje su popunjena. Otvorena je lista čekanja ukoliko netko odustane.

BLAGOSLOVLJEN VAM SLJEDEĆI TJEDAN

Župa Bezgrešnog začeća BDM